Paskaičiuokime [6 dalis]

O dabar įdomiausia dalis: finansai. Kiek gi kainuoja savaitė slidinėjimo kalnuose?

Išsinuomavome šį namą už 776 eurus, bet dar prisidėjo valymo, turisto ir kitokie mokesčiai, kurie sudarė 200 eurų. Name yra 10 vietų, bet mūsų buvo 8, tai vienam žmogui teko sumokėti 122 eurus. SkyPass kainavo 252 eurus (6 dienos). Dar, žinoma, yra reikalinga slidinėjimo įranga. Kadangi mes savąją jau turėjome, mums nuomotis neprireikė, bet draugai kurie nuomavosi sumokėjo dar apie 200 eurų. Pernai tie patys draugai Italijoje įrangą išsinuomavo už 130 eurų. Kodėl Austrijoje brangiau (arba per vienus metus pabrango, nes ir prieš 2 metus slidinėjant kaina buvo 125 eurai) – neaišku. Kaip minėjau ankstesniame įraše, pietūs kalno viršuje atsieis 10 – 15 eurų, taigi, šešioms slidinėjimo dienoms prisidės dar apie 60 – 90 eurų. Pusryčius ir vakarienę valgydavome namuose. Vakarienę gamindavome patys (burtų keliu išsitraukę kas su kuo gamins), tai maistui parduotuvėje išleidome 288 eurus, kas vienam žmogui atsiėjo 36 eurus. Bet čia tik maisto produktai, be alkoholio. Kadangi kelionės draugai jo vartojo daug ir dažnai, jiems ši suma gavosi kur kas didesnė.

O dabar viską skaičiuosiu pagal savo situaciją, kurią jūs jau kaip ir žinote iš ankstesnių įrašų. Keliaudami į priekį užsukome į Krokuvą, dėl to kurui iki Tobadill kaimelio išleidome 106 eurus. Dar 56 eurus išleidome parkavimo ir kelių mokesčiams. Iki keltukų kasdien tekdavo nuvažiuoti nemažą atstumą, o dar ir benzinu, nes dujų niekur aplinkui nebuvo, tai ten išsileido dar 52 eurai. Parkavimas atsiėjo 28 eurus. Čia žinoma, tiek gavosi iš viso. Važiuojant atgal už kurą sumokėjome dar 116 eurų. Gavosi daugiau, nei į priekį, nors niekur pakeliui nebenusukome. Keista. Vienam žmogui kelionės išlaidos su visais mokesčiais (parkavimo, greitkelio ir kitais) į abi puses gavosi 144 eurai.

Viską gražiai surašius į lentelę ji atrodo taip:

Tipas Suma
Keltuvai 252
Kelionė 144
Namas 132
Maistas 88
Kitokios išlaidos 81
Muziejai 30

 

Kaip matome, keltuvai visgi atsiėjo daugiausiai. Kategorijos „Kitokios išlaidos“ išlaidas kitą kartą galima ir sumažinti, nes į jas įeina GoPro nuoma (40 eur, tiesiog neatsispyriau pagundai išsinuomoti kamerytę ir ją išbandyti, jei sumontavus video patiks, gal reiks ir nusipirkti), SPA (21 eur, slidinėdami vienos dienos vakare visada apsilankome pirtyse, labai gerai padeda atpalaiduoti raumenis, tik tos jų tradicijos, kad pirtyse visi turi būti nuogi mums ne itin patinka), slidinėjimo striukė (13 eur, viename lenkijos miestelio Lidl‘e užmatėme, kaina pasirodė tokia juokinga, o ir senoji striukė ne visai skirta slidinėjimui, kad neatsispyriau pagundai pasiimti naują), suvenyriniai magnetukai (7 eur, po maždaug 2 eur už magnetuką – reikėjo kažką lauktuvių parvežti).

Taigi, išviso ši kelionė man atsiėjo 727 eurus. O dar ir slides, nors ir dėvėtas, bet už 400 beveik prieš pat kelionę iš to pačio atostogų biudžeto nusipirkau, tai išsileido šiek tiek daugiau nei norėjosi. Bet slidės – tai jau ilgalaikė investicija, nebereikės nuomotis nei Lietuvoje, nei kur nors kitur rimčiau slidinėjant. Jei kam įdomu, kaip taip tiksliai viską suskaičiavau (ne, ne, kalno čekių namo nesivežiau ir nesėdėjau kelis vakarus iš eilės), tai naudojau „Travel Money” programėlę savo telefone. Labai patogu, ypač kai išlaidas dalinasi keli žmonės.

Palyginimui, galiu paminėti, kad prieš du metus keliaujant slidinėti lėktuvu kelionės kaina gavosi labai panaši, lėktuvo bilietai atsiėjo 100 eurų, o kuras 37. Bet tuomet buvo šiek tiek geresnė situacija, nes nereikėjo nuomotis mašinos – draugai su savo mašina atvažiavo tiesiai iš UK, taigi, mums tereikėjo sumokėti tik už kurą. Jeigu šį kartą iš Lietuvos būtume važiavę bent jau tryse – kelionė būtų buvusi kur kas pigesnė. O ir vairuoti būtų buvę lengviau – per vieną dieną nuvažiuoti beveik 1000 kilometrų – tikrai nelengvas darbas. Ypač kai nuo Varšuvos judant link Lietuvos baigiasi platieji Lenkijos keliai su 140 km/h greičio limitu ir vėl reikia važiuoti vingiuotais dviejų juostų keliukais pro miestus ir miestelius.

Tai jau paskutinis šios kelionės įrašas – tikiuosi jums patiko, net jei ir neslidinėjate. O jei slidinėjate ir radote sau naudingos informacijos, arba ką tik grįžote iš kokio kitokio kurorto, su kitokiomis kainomis – pasidalinkite informacija komentaruose.

[Penktą istorijos dalį rasite čia]

Komentarai apie “Paskaičiuokime [6 dalis]

  1. Atgalinis pranešimas: Livigno slidinėjimo kurortas
  2. Atgalinis pranešimas: Slidinėjame Ukrainoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.